iOS 4, nostalgija, tiesiog gera prisiminti…

„Flashback“ straipsniuose dažnai daugiausia dėmesio skiriama aparatinės įrangos funkcijoms. Pavyzdžiui, „iPhone 4“ istorijoje kalbėjome apie naują „Retina Display“, atnaujintą kamerą, stiklo ir metalo sumuštinį ir pan. Tačiau programinė įranga gali būti tokia pat svarbi kaip aparatinė įranga, jei ne dar svarbesnė.

„IPhone 4“ buvo paleistas su „iOS 4“, kuri pristatė „FaceTime“ vaizdo skambučius, suporuotus su pirmąja „Apple“ priekine kamera. Tačiau „iOS 4“ paleidimas daug reiškė ir senesnių „iPhone“ savininkams, nes jų įrenginiai tapo daug geresni. Tiesą sakant, „iOS 4“ gali būti vienas iš svarbiausių platformos leidinių.

Pirmiausia turime atkreipti dėmesį į pavadinimą. Pradinė programinė įranga buvo vadinama iPhone OS, nes tai buvo viskas. Tačiau praėjus keliems mėnesiams po originalaus „iPhone“, „Apple“ išleido „iPod“. Tada 2010 m. pasirodė iPad. Taigi programinė įranga buvo pervadinta į „iOS“, kad apimtų visus jos maitinamus „iDevices“ („Apple“ tai padarė prieš keletą metų, o dabar turime „iPadOS“, „tvOS“ ir kt.).

Antra, kelių užduočių vykdymo įvedimas buvo didžiausias platformos pokytis nuo tada, kai „iPhone OS“ pristatė programų parduotuvę. Tiesa, tai, kaip tai padarė iOS 4, nebuvo tikras kelių užduočių atlikimas. Kai išjungsite programą, jos vykdymas pristabdytas. Programos būsena būtų išsaugota, kad ją būtų galima atkurti grįžus į ją, tačiau programa negalėjo nieko padaryti fone.

Buvo išimčių – kai kurioms programėlėms buvo leista atlikti kai kurias užduotis. Pavyzdžiui, „iPod“ (vietinė muzikos grotuvo programa) ir „Pandora“ gali tęsti grojimą net ir sumažinus. Kita leistina foninė veikla buvo interneto telefonija ir palydovinė navigacija.

Daugiafunkcinis darbas buvo pasiekiamas tuo metu naujajame „iPhone 4“, galingiausiame „Apple“ telefone su 1,0 GHz Cortex-A8 procesoriumi (ARMv7) ir 512 MB RAM. Jis taip pat buvo įjungtas senesniuose „iPhone 3GS“ (600 MHz A8, 256 MB RAM), bet ne senesniuose modeliuose, nes jie turėjo ARMv6 procesorius ir tik 128 MB RAM.

„Apple“ sparčiai auganti „App Store“ jau turėjo keletą hitų, kurie pateko į popkultūrą. Prisimenate „Angry Birds“, „Doodle Jump“, „Fruit Ninja“, „Cut the Rope“ ir kitus?

„FaceTime“, ji buvo parduota „App Store“ kaip 0,99 USD vertės programėlė – „Apple“ norėjo ją pasiūlyti nemokamai, tačiau susidūrė su tam tikromis teisinėmis kliūtimis. Iš pradžių jis veikė tik per „Wi-Fi“, tačiau po metų buvo įjungtas veikimas per 3G. 2011 m. prie „FaceTime“ prisijungė „iMessage“ – du išskirtiniai „Apple“ ryšio kanalai.

„iOS 4“ taip pat pagerino paiešką. „Spotlight“ dabar gali pradėti paiešką internete (naudodamas pasirinktą paieškos variklį arba „Wikipedia“), taip pat galite pasirinkti „Google“, „Yahoo! ir Bing kaip numatytąjį variklį.

„Apple“ dabar turi vienos labiausiai privatumą besirūpinančių įmonių reputaciją. „iOS 4“ buvo žingsnis link šios reputacijos, nes įdiegė vartotojo valdiklius, leidžiančius leisti / uždrausti vietos nustatymo paslaugas atskiroms programoms.

„iOS 4“ taip pat padarė ilgą kelią, kad „iPad“ taptų produktyvumo įrankiu, kurio norėjo Steve’as Jobsas. Jis pristatė „Bluetooth“ klaviatūros palaikymą su keliais skirtingais išdėstymais. Neilgai trukus rinkoje pasirodė iPad klaviatūros dėklai.